چرا می خواهید گوسفند زنده پرورش دهید؟

دلایل زیادی برای پرورش گوسفند وجود دارد. دلایل مهم است ، زیرا تأثیر قابل توجهی در نژاد (نژاد) پرورش یافته و نحوه تغذیه ، مدیریت و بازاریابی گوسفندان خواهد داشت.

مسائل اقتصادی

به طور سنتی ، گوسفندان در مزارع و دامداری ها به منظور ایجاد درآمد برای مزرعه و خانواده پرورش داده می شوند. در حالی که برخی از مزارع بیشترین درآمد خود را از پرورش گوسفند بدست می آورند ، تولید گوسفند بیشتر یک کار ثانویه یا عالی در یک مزرعه است. در واقع ، پرورش گوسفند تعارف بسیاری از بنگاه های کشاورزی دیگر را بر عهده دارد. این یک شرکت محبوب برای بسیاری از کشاورزان نیمه وقت و سبک زندگی است. تولید گوسفند فعالیت خوبی برای جوانان و بازنشستگان است.

پرورش گوسفند زنده یا انجام فعالیت های مشابه کشاورزی می تواند مزایای مالیاتی بی شماری داشته باشد. برخی از مردم گوسفندها را برای هدف اصلی که مالیات مناسب آنها با نرخ (پایین تر) کشاورزی است ، پرورش می دهند. تعریف قانونی مزرعه (برای اهداف مالیات بر املاک و مستغلات) بر اساس ایالت و کشور متفاوت است.

در حالی که انتظار می رود سرانجام از تمام بنگاه های کشاورزی سود حاصل شود و مالیات بپردازند ، بسیاری از مردم گوسفندان (و سایر دام ها) را به عنوان “مالیات” حذف می کنند. مخارج مزرعه ، از جمله خرید سرمایه ، می تواند در مقابل درآمد عادی قابل نوشتن باشد. بیشتر خریدهای مربوط به گوسفند از مالیات فروش معاف هستند.

مسائل محیطی

برخی از مردم گوسفندها را برای بهبود و یا حفظ مناظر خود نگهداری می کنند. گوسفندان به دلیل کوچک بودن ، ترجیحات چرا مرتع و ترجیح بسیاری از علف های هرز ، برای کنترل گیاهان ایده آل هستند ، به ویژه در مواردی که پوشش گیاهی اولیه چمن و گیاهان است. سم کوچک آنها تراکم و فرسایش خاک را به حداقل می رساند. آنها از مناطق شکننده ساحلی طفره می روند.

در حقیقت ، هنگامی که جامعه به دنبال راه های سازگار با محیط زیست برای کنترل علف های هرز مهاجم و سایر پوشش های گیاهی ناخواسته است ، فرصت های چرا مبتنی بر هزینه توسط گوسفندان (و بزها) در حال گسترش است. اما حتی زمانی که از آنها برای پاکسازی منظره استفاده نمی شود ، گوسفندان (و سایر دام ها) به حفظ زمین در فضای باز و حفظ مناظر روستایی کمک می کنند

کیفیت زندگی

بسیاری از خانواده ها از سبک زندگی روستایی لذت می برند و آرزو دارند فرزندان خود را در معرض کشت گیاه ، دامداری و سایر جنبه های تولید محصولات کشاورزی قرار دهند. گوسفندها یک مزرعه کوچک ایده آل (یا دامداری) هستند. گوسفندان به دلیل اندازه کوچک و طبیعت ملایم ، به ویژه برای زنان ، کودکان و افراد دارای معلولیت مناسب هستند.

نمایش (یا به نمایش گذاشتن) گوسفندان می تواند یک فعالیت لذت بخش برای افراد در هر ویژه جوانان باشد. گوسفندان و بره ها پروژه های عالی 4 را ایجاد می کنند. در حقیقت ، 4 دلیل بسیاری از افراد است که در تجارت گوسفند شروع می کنند. گوسفندان پروژه های مناسبی برای دانش آموزان خانه است. بسیاری از دروس زندگی را می توان در مزرعه آموخت. بسیاری از پروژه های منصفانه علمی وجود دارد که می توان آنها را با گوسفند و پشم انجام داد.

از رشد مواد غذایی و فیبرهای شخصی رضایت خاصی حاصل می شود. برخی از افراد چند گوسفند نگهداری می كنند تا گوشت ، لبنیات و یا فیبر را برای خانواده خود تهیه كنند. گله داران کوچک به تأمین غذای محلی و فیبر کمک می کنند. آنها از مشاغل محلی حمایت می کنند. برخی از افراد مایلند با پرورش و کمک به حفظ نژاد کمیاب یا میراثی گوسفندان ، از اقدامات حفاظت از دام حمایت کنند.

بسیاری از مردم به دلیل تمایل به آموزش و آزمایش سگ های گله ، معمولاً Border Collies ، گوسفند پرورش می دهند. آموزش و کار یک سگ گله بدون دسترسی به گله گوسفندان سخت است. گوسفندان مو معمولاً برای این کار نگهداری می شوند ، زیرا در برابر گرما و تمرینات سخت تحمل بیشتری دارند. غرقاب ها اغلب ترجیح داده می شوند زیرا می توان آنها را به صورت سالیانه کار کرد.

پرورش گوسفند می تواند برای افراد بازنشسته فعالیت لذت بخشی داشته باشد. اداره گوسفند نسبت به دامهای بزرگ راحت تر است و سرمایه گذاری در تولید مثل ، تجهیزات و امکانات معمولاً بسیار کمتر از سایر شرکت ها است. در برخی شرایط ، شرکت گوسفند می تواند درآمد بازنشستگی را تأمین کند. لانه سازان و افراد مجرد ممکن است گوسفند نگهداری کنند ، بنابراین آنها باید از آنها مراقبت کنند.

به طور فزاینده ای ، مردم گوسفندان (و سایر حیوانات مزرعه) را به عنوان حیوانات خانگی یا همراه خود نگهداری می کنند. برای این منظور باید غرقاب ها و میش ها انتخاب شوند. نرها و حیوانات شاخدار دست نخورده نباید به عنوان حیوانات خانگی نگهداری شوند. گوسفندان مو انتخاب خوبی هستند زیرا نیازی به برش ندارند. همچنین در برابر انگلهای داخلی (کرم ها) مقاومت بیشتری دارند. بره های بوم (نوزادان بطری) بهترین حیوانات خانگی را می سازند زیرا به طور طبیعی با هر کسی که به آنها غذا دهد پیوند می خورند. گوسفندان حیوانات اجتماعی هستند. گوسفندان خانگی باید به صورت جفت یا گله کوچک نگهداری شوند (در حالت ایده آل).

عشق به گوسفند و دامداری انگیزه بسیاری از چوپانان ، هم تولیدکنندگان تجاری و هم کشاورزان سبک زندگی است. در واقع ، اگر اصیل گوسفندان را دوست ندارید ، روش های ساده تری برای پول درآوردن یا گذران اوقات فراغت وجود دارد.

اهداف پیش رو

هنگامی که تصمیم به پرورش گوسفند گرفتید و دلیل (یا دلایل) پرورش آن را تعریف کردید ، باید اهداف عملیات گوسفند را تعیین کنید ، به ویژه اگر این یک کار تجاری باشد. تعیین هدف شامل تعیین جنبه (های) تولید گوسفند – گوشت ، فیبر ، لبنیات و یا کنترل پوشش گیاهی – کانون توجه شرکت خواهد بود ، اینکه چه محصولی (محصولات) فروخته شود ، چگونه فروخته شود ، و چه کسی مشتری (های) اصلی خواهد بود. داشتن یک طرح تجاری ایده خوبی است.

موفقیت – نتیجه مطلوبی ؛ تحقق آنچه پیشنهاد شد رویدادی که هدف مورد نظر خود را محقق می کند. رسیدن به هدف یا هدف خود ؛ سودآوری مالی

موفقیت را تعریف کنید

موفقیت توسط گوسفندان زنده مختلف متفاوت تعریف خواهد شد. برای تولید کننده تجاری ، موفقیت احتمالاً کسب سود مالی و بازگشت سرمایه خواهد بود ، اگرچه ممکن است مزرعه اهداف دیگری نیز داشته باشد که مربوط به کیفیت زندگی و سرپرستی مزرعه آنها باشد.

نمایش برنده یا فروش گران قیمت سهام پرورشی یا بره های چوبی ممکن است موفقیت برای برخی از تولیدکنندگان باشد. برای تولیدکنندگان گیاهان دانه با عملکرد ، داشتن قوچی که بالاترین رتبه را در خلاصه نژاد نژاد داشته باشد یا بهترین EBV (ارزش تخمینی تخمین زده شده) را برای یک صفت خاص داشته باشد ، می تواند نشانه موفقیت باشد.

برخی از تولیدکنندگان موفقیت خود را با دستیابی به اهداف تولید مشخص اندازه گیری می کنند. بازاریابی محصول 200 درصددام زنده برای اکثر تولیدکنندگان یک موفقیت شایسته است. از دست ندادن یک گوسفند در فصل بره ممکن است هدف برخی از تولیدکنندگان در مقیاس کوچک باشد. نگه داشتن از دست دادن مرگ قبل از شیر گرفتن زیر 5 درصد موفقیت خوبی برای تولید کنندگان بزرگ تجاری است. نیازی به کرم زدایی یکی دیگر از اهداف عالی تولید است.

تربیت فرزندان متفکر ، مسئولیت پذیر و احترام سالم نسبت به حیوانات و محیط زیست می تواند موفقیت بسیاری از خانواده هایی را که گوسفند پرانی را به عنوان یک پروژه 4-H ، FFA یا مدرسه خانگی انجام می دهند ، تعریف کند. تولید دام راه خوبی برای تقویت آموزش علوم کودک و تشویق مشاغل مرتبط با علم است. همچنین راهی برای تشویق است