گوسفند نژاد دولان گرانترین گوسفند جهان

گوسفند نژاد دولان گرانترین گوسفند جهان

 

گوسفند زنده | دام زنده | لایو شیپ : آیا تا به حال چیزی از گوسفند نژاد دولان شنیده اید؟

آیا می دانید قیمت نژاد دولان بیشتر از ۵ میلیارد تومان است و هر روز این قیمت بیشتر می شود؟

آیا تا به اطلاعاتی در خصوص گران قیمت ترین گوسفند جهان شنیده اید؟

همیشه نژادهای دام های گران قیمت توجه افراد زیادی را در سراسر جهان به خود جلب می کند و طرفداران خرید و نگهداری این دام ها زیاد است.

این دام گران قیمت تقریبا در همه جور شرایط و آب و هوایی مختلف سازگار است و به همین دلیل هم در بیشتر کشورها خریداران و فروشندگان زیادی را دارد.

برای مشاوره و خرید گوسفند زنده تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۰۰۵۰۲۹

 

قیمت گوسفند نژاد دولان

دلایل اصلی خرید گوسفند نژاد دولان

هدف خرید این گوسفند نژاد گوشتی سرمایه گذاری است چون قیمت بالای گوشت این دام متقاضیان را در سراسر جهان به سمت خرید این دام می کشاند. این محبوبیت و تقاضای بالا باعث شده  تا بیشتر افراد در سراسر نقاط کرهه زمین عنوان پرسود ترین و گران ترین حیوان را به این دام زنده اختصاص داده اند.

قیمت دقیق این دام را سن و وضعیت جسمی و سلامتی گوسفند دولان تعیین می کند. معمولا نمونه های جوان تر و در سن بلوغ قیمت بالاتری دارند. نکته مهم دیگر در این خصوص این است که برخی از افراد با خرید اسپرم این دام با هدف سرمایه گذاری و لقاح مصنوعی آن با دام های دیگر اقدام می کنند که این روش باز بازار خیلی خوبی بین رقبای فروش دام ایجاد کرده است.

تنوع گوسفندان در نژادهای مختلف در جهان زیاد است. قیمت هر نژاد به ویژگی ها و خصوصیات ان بستگی دارد و با ارزش ترین نژاد در جهان گوسفند نژاد دولان می باشد. ظاهر و اندام متفاوت و تمایز آن با سایر گوسفندان دلیل بارزی بر قیمت بالای این نژاد می باشد. ما سعی داریم خصوصیات بیشتری را در مورد این نژاد گوسفند زنده در اختیار شما قرار بدهیم .در زیر بیشتر با این خصوصیات ارزشمند آشنا می شویم.

معرفی کامل گوسفند نژاد دولان

گوسفند نژاد دولان در دسته با ارزش ترین و گران قیمت ترین گوسفندان جهان می باشد اما در بین بهترین نژادهای جهان قرار ندارد. محل نگهداری و پرورش گوسفند دولان در کشور چین و منطقه کاشغر می باشد. تعداد این نژاد در جهان زیاد نیست و حدود هزار راس می باشد‌‌. چون قیمت این نژاد بالاست پس افراد زیادی می خواهند نطفه و ژن این نژاد مقاوم و قوی را نگهداری کنند و بعدا با فروش آن به پرورش و درآمد زایی از این نوع دام زنده برسند.

یکی از گران قیمت ترین نژاد گوسفندان در جهان گوسفند نژاد دولان می باشد. این نژاد یک سری ویژگی ها و خصوصیات خاصی دارد که آن را گران قیمت ترین گوسفند جهان تبدیل کرده است. در ایران هم با توجه به شرایط آب هوایی در مناطق مختلف نژادهای مختلفی وجود دارد که ارزش و قیمت مختلفی دارند. اما نژاد دولان یکی نژاد آسیایی و خاص است که در زیر بیشتر به این نژاد پر طرفدار می پردازیم.

ویژگی ها و خصوصیات ظاهری این نژاد

ویژگی و خصوصیات گوسفند نژاد دولان تا حدودی با سایر نژادها متفاوت می باشد که این نژاد را متمایز تر از سایر نژادها کرده است. از لحاظ ظاهری نژاد دولان جثه ی بزرگ و درشتی دارد و همین هیکل درشت باعث قوی شدن این نژاد است.

وزن گوسفند دولان زیاد است و استعداد افزایش وزن در این نژاد بالاست به طوری که در شش ماهگی وزن گوسفند به صد کیلوگرم می رسد‌ و قد آن ها بیشتر از ۱۶۰ سانتی متر می رسد. پس این خصوصیات گویای جثه ی بزرگ این گوسفند می باشد. از دیگر ویژگی های این نژاد دنبه گردی شکل سفت و محکم است که بر خلاف سایر نژادها شل و افتاده نمی باشد.
از نظر ویژگی ظاهری این نژاد تفاوت های زیادی با نژادهای دیگر دارند. سر گوسفندان دولان مشکی رنگ و دم ان ها به رنگ سفید می باشد و رنگ پشم آن ها نیز متغیر است. رنگ دست و پای این گوسفندان تا قسمت شکم به رنگ سیاه است که این ویژگی ها زیبایی خاصی به این گوسفند می دهد. بره های گوسفند دولان گودی کمر دارند و با افزایش سن این گودی رفع خواهد شد.

هدف از نگهداری و پرورش گوسفند نژاد دولان

از آنجا که گوسفند نژاد دولان از قیمت بالایی برخوردار است پس معقولانه است که متقاضی برای نگهداری این نژاد بالا باشد. کسب سود و درآمدی که از پرورش دولان به دست می آید مبالغ بالایی است از این رو نگهداری دام و فروش اسپرم برای لقاح مصنوعی این دام نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.و این دلیل سبب شده تا افراد زیادی تمایل به خرید و پرورش این نوع دام زنده داشته باشند.

در سراسر دنیا افراد زیادی برای دستیابی به اسپرم این نژاد و اصلاح نژادهای جدید قیمت های گزافی پرداخت می کنند و در صورت حصول نتیجه از اصلاح نژادی به سود آوری قابل توجهی می رسند‌.

‌قیمت گوسفند نژاد دولان

همانطور که گفته شد گوسفند نژاد دولان از لحاظ قیمتی یکی از گرانترین و با ارزش ترین نژاد در سراسر جهان می باشد. طبق آمار تنها درصد محدودی از افراد در سراسر دنیا قادر به خرید این گوسفند و یا گوشت گوسفند هستند به طوری قیمت هر کیلو از گوشت این نژاد حدود چند هزار دلار است و این قیمت بالا خرید آن را برای عموم مردم غیر ممکن کرده است.

طبق آماری که در خصوص قیمت این نژاد وجود دارد در اسکاتلند این گوسفند به قیمت دو برابر یک پورشه فروخته شده که رقم فروش این دام حیرت آور و تا حدودی غیر قابل باور است.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه یک گوسفند با قیمت میلیاردی از چه نژادی است و دلیل اینکه یک گوسفند دارای قیمت میلیاردی میباشد چیست؟

در این خصوص باید بگوییم که گوسفند نژاد دولان با یک قیمت شگفت انگیز چند میلیاردی همراه است. دلیل گران بودن این گوسفند عملا بهترین بودن آن نیست و لقب گران ترین گوسفند طی مسابقه ای در چین به این نژاد داده شد.

دلایل اصلی خرید گوسفند نژاد دولان

محل اصلی این نژاد در کدام کشور است

مهمترین محل اصلی این نژاد کشور چین می باشد و خریداران از سراسر دنیا برای خرید این نژاد ویژه به این مکان می روند. جمعیت کم این نژاد باعث شده که تقاضا برای این خرید و فروش را بالا برده است و روز به روز قیمت گوسفند زنده در حال افزایش است اما دلایلی دیگری هم هستند که توجیهی برای قیمت بالای نژاد دولان می باشد.

که مهمترین این دلایل شامل رنگ خاص و ویژه ی بدن گوسفند، ویژگی های ژنتیکی و تعداد کم می باشد. در بیشتر مواقع حتی ثروتمندان هم بضاعت خرید یک گوسفند دولان را ندارند و به صورت شراکتی چند نفر با هم یک گوسفند خریداری و مورد استفاده قرار میدهند.

 

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

مزایای کود گوسفندی

مزایای کود گوسفندی مزایای کود گوسفندی که یکی از بهتری کودهای حیوانی محسوب می‌شود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مدیریت