مرغ و خروس نژاد سلطان

مرغ و خروس نژاد سلطان

 

گوسفند زنده | دام زنده | لایو شیپ : مرغ و خروس نژاد سلطان نژادی بسیار قدیمی است. نژاد سلطان یک نژاد زینتی است که از کشور ترکیه منشا می گیرد و در

منطقه بومی خود به نام Serai Taook شناخته می شود و Serai Tavuk نیز نامیده می شود و یک نام ترکی است که به ” مرغ کاخ” یا “پرندگان سلطان” ترجمه می شود.

این نژاد مرغ در ترکیه بسیار محبوب است. مرغ های سلطان بسیار زینتی هستند و این پرندگان سفید برای نگهداری در باغ هایشان مورد علاقه خانواده های سلطنتی ترک بودند و به پرندگان سلطان معروف بودند.

این نژاد برای اولین بار در سال ۱۸۵۴ وارد انگلستان شد و اولین بار در سال ۱۸۶۷ به آمریکا رفت. نژاد برای اولین بار توسط انجمن طیور آمریکا شناخته شد و در سال ۱۸۷۴ در استاندارد کامل مورد پذیرش قرار گرفت.

امروزه، جوجه های سلطان آنقدر نادر هستند که The Livestock Conservancy آنها را به عنوان “حیاتی” در لیست نژادهای در معرض خطر انقراض قرار داده است. با این حال، در سال های اخیر، جوجه کشی ها فروش سلطان ها را آغاز کرده اند و پرندگان به آرامی محبوب تر می شوند.

برای مشاوره و خرید گوسفند زنده تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۰۰۵۰۲۹

قیمت انواع مرغ و خروس نژاد سلطان

خصوصیات فیزیکی مرغ سلطان

مرغ سلطان یک پرنده کوچک، زیبا و کاملا پر است. ظاهری کاملا خاص با پرهای بسیار زیبا دارد. این پرهای تزئینی شامل: تاج های بزرگ و پف کرده، دم های بلند، ریش و پرهای پر است. آنها دارای شانه های V شکل شکل کوچکتر و روشنی هستند.

شانه های آنها کاملا زیر پرها پنهان است. گردن دارای پرهای بسیار سنگینی است که به سر ظاهری کوتاه تر می بخشد. آنها دارای واتل و لاله گوش با رنگ قرمز روشن و کوچکتر هستند.

سر دارای سه دسته پر است که ریش و تاجی بسیار بزرگ و کروی را تشکیل می دهد. مرغ سلطان صورت قرمز رنگی دارد و یکی از اقلیت نژادهای مرغ است که روی هر پا پنج انگشت دارد. نژاد در سه نوع رنگ ظاهر می شود. سیاه ، آبی و سفید اما انواع سفید محبوب ترین و شناخته شده ترین از نژاد سلطان است.

خلق و خو و رفتار مرغ و خروس نژاد سلطان

مرغ سلطان پرنده ای بسیار آرام، مطیع و دوستانه است. رام کردن و اداره کردن هر دو جنس نر و ماده در این نژاد بسیار آسان است. همچنین نژاد سلطان به عنوان حیوانات خانگی و پرندگان زینتی در حیاط خانه بسیار مناسب است.

آنها در پیدا کردن غذا خیلی خوب نیستند و در قفس بسیار خوب عمل می کنند و سازگار می شوند.

آنها برای پرهایشان، به ویژه پرهای روی پاها به مراقبت ویژه و ملافه خشک نیاز دارند. مرغ های سلطان مرغ ها تخم های سفید متوسطی می گذارند. جوجه ها رشد آهسته دارند و مدت زمان رشد آنها طولانی می شود.

مرغ های نژاد سلطان پرش های خوبی انجام می دهند و نرده ها برای محصور نگه داشتن آنها ضروری هستند. مرغ سلطان زمانی مشهور بود که یک پرنده گوشتی خوب است، سینه آن بزرگ و گوشت آن سفید و لطیف و خوش خوراک است.

رنگ و نقش این نژاد

جوجه های اصلی سلطان سفید رنگ بودند و این رنگ هنوز هم متداول ترین در نژاد سلطان است. انجمن طیور آمریکا فقط نژاد سلطان به رنگ سفید را به رسمیت می شناسد، اما انجمن بانتام آمریكا نیز سلطان سیاه و آبی بانتام را به رسمیت می شناسد.

بانتام ها در اصل نسخه های مینیاتوری از پرندگان با اندازه منظم است. گاهی اوقات ممکن است نژاد سلطان با اندازه معمولی به رنگ های سیاه، آبی یا حتی اسطوخودوسی دیده شوند، گرچه هیچ یک از این گونه ها به رسمیت شناخته نمی شوند.

جوجه های نژاد سلطان چقدر بزرگ می شوند؟

جوجه های سلطان با اندازه معمولی کوچکتر از مرغ های متوسط هستند. نژاد مرغ سلطان نسخه بانتام نیز دارد. به طور متوسط خروس های سلطان استاندارد حدود ۲٫۷۵ کیلوگرم و مرغ ها حدود ۱٫۸ کیلوگرم وزن دارند. خروس های بانتام حدود ۰٫۷۴ کیلوگرم و مرغ ها حدود ۶۲۵/۰ کیلوگرم وزن دارند.

 تخمگذاری این نوع مرغ

• رنگ تخم مرغ: قهوه ای روشن یا سفید
• اندازه تخم مرغ: کوچک
• مدت خوابیدن روی تخم مرغ: ۶ ماه
• میزان تخمگذاری به صورت هفتگی: ۱ عدد
• میزان تخمگذاری به صورت هفتگی: ۵۰ عدد

جوجه های سلطان یکی از معدود نژادهایی است که رنگ لاله گوش آنها رنگ تخم مرغ آنها را نشان نمی دهد. بیشتر مرغ هایی که لاله گوش قرمز دارند تخم های قهوه ای می گذارند. در حالی که برخی از مرغ های نژاد سلطان تخم های قهوه ای روشن می گذارند و بیشتر آنها سفید می گذارند. بعضی از مرغ ها ممکن است حدود ۱۰ ماه تخمگذاری را شروع نکنند.

 

مرغ سلطان چه نوع پرنده ای است

مرغ سلطان چه نوع پرنده ای است؟

جوجه های سلطان دوستانه، آرام و مطیع هستند. آنها شیرین، دوست داشتنی و پر سر و صدا هستند. مرغداران غالبا مرغ های نژاد سلطان خود را ملایم و مهربان، دمدمی مزاج، سرگرم کننده و خنده دار توصیف می کنند.

اگر جوجه های سلطان را پرورش می دهید و متوجه شدید که آنها عصبی یا دائما در حال پرش هستند، این احتمال وجود دارد که آنها نمی توانند ببینند. در نظر بگیرید تاج های آنها را اصلاح کنید.

برخی از پرورش دهندگان دام زنده هنگامی که پرندگان واقعا نمی توانستند ببینند، مرغ های این نژاد را به احمق فرض کرده اند. سلطان ها مانند همه مرغ ها در واقع کاملا باهوش هستند. بسیاری از پرورش دهندگان نژاد سلطان گفته اند که جوجه های آنها نام های فردی خود را آموخته اند و هنگام صدا زدن به سمت وی حرکت می کند.

مرغداران باتجربه که طی این سال ها نژادهای مختلفی را نگهداری کرده اند، اغلب می گویند که مرغ و خروس نژاد سلطان از جمله پرندگان مورد علاقه آنها بوده اند. یکی از مرغداران گفت: “اگر شما علاقه مند به برقراری رابطه با مرغ های خود هستید … به فکر گرفتن نژاد سلطان باشید!”

1/5 - (1 امتیاز)

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

درمان بیماری پوستی زگیل گاو چگونه است

بیماری پوستی زگیل گاو و درمان آن

بیماری پوستی زگیل گاو و درمان آن بیماری پوستی زگیل گاو (به انگلیسی: Bovine papular …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مدیریت