نکاتی برای محل نگهداری گوسفندان

محل نگهداری گوسفندان

 

گوسفند زنده | دام زنده | لایو شیپ : همانطور که از عنوان محتوا پیدا است، این توضیحات برای پرداختن به نکاتی که برای محل نگهداری گوسفندان برای

یک دامدار تازه کار یا هر کسی که به پرورش دام زنده فکر می کند، می پردازد.

بسیاری از کتاب ها و مقالات و مجله وجود دارد که اطلاعات مربوط به پرورش و تغذیه بره و بیماری های گوسفند زنده را به روشنی، دقیق و واقعی، بیان کرده است. در این توضیحات نیز تلاش شده است نکات ضروری و کاربردی برای محل نگهداری گوسفند از راه دیگری بیان شود.

برای جلوگیری از اشتباهاتی که می تواند به یک تجربه ناخوشایند برای گوسفندان و پرورش دهنده آن منجر شود، چیزهای زیادی است که باید راجع بع آنها بدانید. گوسفندان در دسته پستانداران هستند که اغلب به عنوان دام زنده در دامپروری ها نگهداری می شوند.

گوسفندان را می توان برای گوشت، پشم و شیر نگهداری کرد. گوسفندان عموما ۶ تا ۱۴ سال عمر دارند. وقتی از گوسفندان به خوبی مراقبت می شود، می تواند تا ۲۰ سال زنده بماند.

برای مشاوره و خرید گوسفند زنده تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۰۰۵۰۲۹

گوسفندها در بسیاری از مناطق آب و هوایی سازگار هستند و می توان آنها را در سراسر جهان یافت. بیش از ۲۰۰ نژاد گوسفند وجود دارد که هر یک از آنها در شرایط خاص رشد می کنند.

اگر قصد خرید گوسفند زنده دارید، باید نژادی متناسب با شرایط جغرافیایی و زندگی خود خریداری کنید. همچنین باید بدانید که چگونه از گوسفندان مراقبت کنید.

 

نکات مهم محل نگهداری گوسفندان

اولویت در فراهم آوردن محیط مناسب است!

۱. یک پناهگاه سالانه در نظر بگیرید. گوسفندان شما به پناهگاهی احتیاج دارند که در طول سال از آنها در برابر همه عناصر محافظت کند. این عناصر شامل خورشید، باد و باران خواهد شد. در حالی که یک انبار بسیار عالی است، اما لازم نیست. یک ساختار سه طرفه نیز این کار را به همین خوبی انجام می دهد.

• نکته خوب در مورد داشتن یک انبار با غرفه این است که می توانید گوسفندان بیمار یا باردار را از بقیه گله جدا کنید.

• یک منطقه سایه دار در خارج از محدوده ایده خوبی است، به طوری که گوسفندان می توانند در هوای گرم در خارج از محیط سرپوشیده باشند، اما در یک مکان خنک برای چرا قرار دارند. این می تواند از یک جلو آمدگی در انبار یا سایه ای در بر توده ای از درختان باشد.

۲٫تختی از کاه برای آنها ایجاد کنید. اینکه چقدر فضای پر شده از کاه دارید باید بستگی به مدت زمانی که گوسفندان در پناهگاه خود می گذرانند، دارد. برای آب و هوای سردتر بهتر است یک تختخواب خوب و ضخیم از یونجه تهیه کنید. این باعث تمیز و گرم نگه داشتن آنها می شود.

• برای گوسفندهای پشمی نباید از خاک اره استفاده کنید زیرا باعث خراب شدن پشم آنها می شود.

• بعضی از افراد تراش کاج را بهتر از یونجه می دانند، به دلیل قدرت جذب آن، اما این موضوع فقط به اولویت شخصی شما بستگی دارد. تراش کاج به کت گوسفند چسبیده است، که می تواند در زمان برش کاری را دشوارتر کند.

۳٫اطمینان حاصل کنید که چراگاه شما از تعداد گوسفندانی که انتخاب می کنید پشتیبانی می کند. گوسفندان حدود ۷ ساعت در روز را به چرا می گذرانند. بیشترین تخمین ها حدود ۱۰ گوسفند در هکتار است.

اندازه و وضعیت گوسفندان

تعداد می تواند بر اساس اندازه و وضعیت گوسفندان (میش های دارای بره)، وضعیت مرتع (گیاه بزرگ بلند بهار و پاییز رشد کند) و نحوه مدیریت مرتع کاملا متفاوت باشد.

• اندازه های مرتع بر اساس محل، آب و هوا، نگهداری، نوع کاشت و میزان بارندگی متفاوت است. به عنوان مثال: شرایط سنگلاخی خشک برای تأمین چمن بیشتر به مراتع بیشتری احتیاج دارد.

۴٫جریان هوا را در حرکت نگه دارید. یک فن نصب کنید و درهای پناهگاه را باز نگه دارید. این امر به ویژه اگر در آب و هوای گرم تری زندگی می کنید یا تابستان گرمی دارید بسیار مهم است.

در تمام طول سال، حتی در زمان های خنک تر، باید جریان هوا وجود داشته باشد گرچه لزوما نیازی نیست فن را در زمستان استفاده کنید.

• پنکه و درهای باز پناهگاه را در روزهای گرم خنک می کند و همچنین مگس ها را از گوسفندان دور نگه می دارد.

محل نگهداری گوسفندان و محافظت از آنها

۵.حصارکشی کنید، شمشیربازی برای نگهداری گوسفندان و محافظت از آنها در برابر حیوانات شکارچی فوق العاده مهم است. یک حصار به طول پنج فوت (۱٫۵ متر) باید کافی باشد تا گوسفندان را در مرتع نگه دارد. برای جلوگیری از شکارچیان به نرده های بلندتری نیاز است.

• حتما پنل های قابل حمل برای محصور کردن گوسفندان بیمار داشته باشید، مخصوصا اگر فضاهایی هم دارید. باید آنها را از گوسفندهای سالم دور نگه دارید.

• همچنین می توانید حصار خود را برق بزنید. شکارچیان حتی با یک حصار بلند به طول ۲ فوت (۲ متر) می توانند زیر حصار حفاری کرده و به گوسفندان شما حمله کنند.

برق حصار شما به محض تماس شکارچیان با حصار، مانع آن خواهد شد. هرچند روی نگه داشتن گوسفندان خود حساب نکنید. با پشم های سنگین، گوسفندان کمتر احساس برق گرفتگی می کنند.

 

محل نگهداری گوسفندان و محافظت از آنها

فضای نگهداری داخلی گوسفندان باید در هر دو شرایط گرم و سرد ضد آب باشد. اگرچه گوسفندان در تنظیم درجه حرارت بدن نسبتا خوب هستند، گرمای بیش از حد می تواند منجر به فرسودگی و کمبود آب در گوسفندان شود.

همچنین اگر حامل پشم زیادی باشند، در برابر گرما تحمل کمتری خواهند. بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که آنها می توانند در تابستان در محیط داخل خنک بمانند. اگر برای راحتی آنها بیش از حد گرم شود، می توانید در صورت لزوم از فن ها استفاده کنید، اما باید کاملا مطمئن شوید که فضای زندگی آنها را خیلی مرطوب نمی کنید.

برای راحتی ساکنین حتی می توان فن های اصلی گردش را در دماسنج های اتوماتیک نگه داشت، اما باید اطمینان حاصل کنید که همه کابل ها از ایمنی برخوردار هستند.

رعایت این نکات در ایجاد فضای نگهداری گوسفند زنده کمک شایانی به شما برای انجام اصولی این کار خواهد کرد و شما را در برابر ایجاد مشکلات پیش رو حفظ خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

درمان بیماری پوستی زگیل گاو چگونه است

بیماری پوستی زگیل گاو و درمان آن

بیماری پوستی زگیل گاو و درمان آن بیماری پوستی زگیل گاو (به انگلیسی: Bovine papular …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مدیریت